Dezember 2023

Nowe rozwiązanie problemu Bitcoinów – wzrost na poziomie dwóch lat

Cena Bitcoina może poruszać się na boki, ale jego wskaźniki wzrostu w łańcuchu zdają się wskazywać, że popyt rośnie.

Liczba nowych godzinnych adresów Bitcoinów osiągnęła dwuletni rekord, w sumie 22 390, według firmy Glassnode zajmującej się analizą łańcuchów blokowych.
Glassnode ujawnił również, że godzinowe aktywne adresy Bitcoinów osiągnęły najwyższy poziom odnotowany w ciągu roku.
Ostatni raz ten poziom wzrostu został odnotowany krótko po parabolicznym stincie Bitcoin’a, a następnie krachu w grudniu 2017 i na początku 2018 roku.
Podczas gdy cena Bitcoina pozostawała w ostatnich dniach w stanie stagnacji, wskaźniki fundamentalnego wzrostu kryptokurwaluty osiągają wysokie wartości, których nie odnotowano od lat.

Firma analityczna Blockchain Glassnode ujawniła, że liczba nowych godzinowych adresów Bitcoinów osiągnęła dwuletni poziom, w sumie 22 390, przewyższając poprzedni szczyt 22 387 odnotowany w czerwcu 2019 roku.

Jest to jeden z wielu fundamentów analizowanych przez analityków Glassnode’a, którzy również zauważyli, że 30,3% wzrost intraday powoduje, że godzinne transakcje Bitcoin’a liczą się na 15,865 na godzinę – co stanowi 10-miesięczny rekord.

Glassnode podkreślił również liczbę aktywnych godzinowo adresów Bitcoinów, które obecnie wynoszą 60 379 – najwyższy odnotowany w ciągu niewiele ponad roku.

Ten gwałtowny wzrost dziennego wzrostu wydaje się kiwać głową w kierunku rosnącego popytu na Bitcoin – nawet jeśli jego akcja cenowa nie odzwierciedla tego.

Nowe i aktywne adresy Bitcoinów wyróżniają się
To liczba nowych i aktywnych adresów Bitcoinów, które wyróżniają się szczególnie. Ostatni raz ten poziom wzrostu został odnotowany krótko po parabolicznym stincie Bitcoina i późniejszym krachu w grudniu 2017 i na początku 2018 roku.